zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję!

W wyniku współpracy z Państwową Strażą Pożarną przygotowaliśmy konferencję prasową, która odbędzie się we wtorek 14 czerwca, o godzinie 10:00 w salonie Motortest przy ul. Hynka 2A w Warszawie, na którą serdecznie zapraszamy dziennikarzy biorących udział w akcji oraz tych, którzy chcą się na jej temat dowiedzieć czegoś nowego!

W trakcie planowanego briefingu podejmiemy niezwykle ważny temat bezpieczeństwa drogowego. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, w przedwakacyjnym okresie przygotowań do urlopowych wyjazdów i samochodowych podróży. W trakcie trwania konferencji omówimy m.in. jakie zagrożenia mogą spotkać na drodze kierowców oraz jak ich uniknąć, czy też jak postępować w razie wypadku. Udział w wydarzeniu weźmie również przedstawicielstwo Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Związku Dealerów Samochodów.

W trakcie konferencji przedstawimy zasadę działania Karty Ratowniczej na przykładzie samochodu elektrycznego Hyundai Ioniq 5. Należy dodać, że wprowadzenie samochodów elektrycznych wiązało się również z wprowadzeniem zmian do dotychczas znanego formatu Kart Ratowniczych. Karty niewątpliwie zwiększyły swoją objętość, dzięki czemu możliwym było zamieszczenie dodatkowych instrukcji dla służb ratowniczych. Został jednak utrzymany znany wszystkim rzut horyzontalny i wertykalny pojazdu, na którym zaznaczone zostały najważniejsze elementy bezpieczeństwa pasywnego i aktywnego.

Przykłady Kart Ratowniczych dla pojazdów elektrycznych można znaleźć na naszej stronie, pod zakładką Wzory Kart

Reasumując, wszystkich dziennikarzy chcących wziąć udział w wydarzeniu prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na adres: biuro@zds.org.pl